VAIKŲ KINO FABRIKAS AMII – vaikų dienos stovykla, kurios metu moksleiviai susipažino su filmų kūrimo procesu ne tik teoriškai, bet ir praktiškai – įgiję žinių apie kino profesijas bei kūrimo etapus, padedami žymaus lietuvių operatoriaus Algimanto Mikutėno, režisierės Inesos Kurklietytės ir kitų kino profesionalų, kartu pastatė kelis trumpametražius filmus nuo idėjos iki garso takelio sukūrimo. Moksleiviams buvo suteikta galimybė išmokti fotografuoti, filmuoti ir montuoti kino vaizdą bei garsą.

Pirmojoje stovyklos dalyje moksleiviai buvo supažindinami su kino kūrimo procesu, kino istorija, AMII patalpomis, filmavimo technika ir Bareikiškių kaimo apylinkėmis Vilniaus pašonėje, kur įsikūręs AMII inkubatorius. Stovyklos kuratoriai – kino profesionalai – padėjo įsigilinti į savo darbo specifiką, dalinosi praktiniais patarimais bei kūrybine patirtimi.

Antrojoje kūrybinių dirbtuvių dalyje dalyviai, pasiskirstę kino komandomis, kūrė trumpametražius filmus. Dalyviai susiskirstė į filmavimo grupes, kuriose kiekvienas buvo atsakingas už vieną iš filmo dalių – režisūrą, scenarijų, filmavimą, montavimą, aktorius ir filmavimo lokacijų parinkimą, muzikinio takelio sukūrimą. Sukūrus trumpus filmus, moksleiviai juos peržiūrėjo ir aptarė drauge su kino profesionalais, o vėliau pristatė ir savo mokyklose.

NORDBALTIC INCUBATOR: DOKUMENTINĖ KLAIPĖDA – kūrybinės dokumentinio kino dirbtuvės, kuriose pirmą kartą dalyvavo LMTA Klaipėdos fakulteto vaidybos ir režisūros studentai. Jaunieji kūrėjai gavo unikalią galimybę prisiliesti prie kino meno, įgauti patirties dokumentinių filmų kūrimo procese – nuo scenarijaus rašymo iki montažo. Daugumai studentų tai buvo pirmasis filmas, tačiau jie galėjo semtis žinių ir patarimų iš profesionalių kino dėstytojų, operatorių, garso režisierių. Profesionalų komanda beveik visą parą konsultuodavo jaunuosius kino kūrėjus, padėdavo išspręsti iškilusias technines bei kūrybines kliūtis. Kūryba vyko dieną ir naktį, galiausiai projekto dalyviai sukūrė septynis filmus apie sau artimą miestą, kurį pamatė įvairiausiais kampais ir spalvomis.

Šiais metais buvo suteikta galimybė iš arti pažinti vokiečių dokumentinį kiną – jo virtuvės subtilybėmis dalinosi Eva Maria Stotz – dokumentinio kino kūrėja ir videomenininkė iš Berlyno, bei lietuvių kino profesionalai – režisierė Inesa Kurklietytė ir operatorius Adomas Jablonskis. Jų įkvėpti projekto dalyviai bandė pažvelgti į Klaipėdą nauju žvilgsniu, filmuodami trumpametražius dokumentinius filmus apie Klaipėdą.

Pirmoje kūrybinių dirbtuvių dalyje jaunieji kino kūrėjai klausė teorinių ir praktinių paskaitų, pristatančių vokiečių ir lietuvių kino mokyklą. Dalyviams buvo suteikta galimybė analizuoti dokumentinių filmų kūrimo metodus, naująsias filmų kūrimo technologijas, aptarti geriausius vokiečių ir lietuvių dokumentinio kino pavyzdžius. Praktinių seminarų metu dalyviai buvo suskirstyti į kūrybines komandas ir, konsultuodamiesi su dėstytoja ir techniniais konsultantais, kūrė trumpametražius filmus. Grupinių diskusijų metu dalyviai aptarė savo idėjas. Siekiant dalyvius supažindinti su įvairiais kino kūrimo etapais, projekto kuratoriai konsultavo dalyvius visuose filmų gamybos etapuose: idėjų generavime, scenarijaus rašyme, filmavime, vaizdo ir garso montažo post-produkcijos proceso metu. Projektą vainikavo dalyvių sukurtų filmų peržiūra.

KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS MOBILIAISIAIS TELEFONAIS – kelių dienų trumpametražių filmų statymo dirbtuvės moksleiviams. Dirbtuvių metu dalyviai buvo supažindinti su filmų kūrimo etapais, filmavimo komandos vaidmenimis bei atsakomybėmis. Profesionalai pasakojo apie technines priemones, kartu su moksleiviais analizavo į telefonus integruotas kameras, jų panaudojimo galimybes. Buvo pasirinkta programinė įranga, kuria, įdiegus ją į dalyvių telefonus, moksliaiviai buvo apmokyti naudotis.

Antrajame dirbtuvių etape vaikai sudarė filmavimo grupes, rašė scenarijus ir išmokę kompozicijos bei apšvietimo pagrindus ėmėsi pačio filmavimo. Nufilmus, padedant profesionalams, moksleiviai montavo vaizdinę bei garsinę medžiagą, grafiškai apipavidalino trumpametražius filmus. Projekto pabaigoje vyko sukurtų filmų pristatymai ir peržiūra, dalyvių apdovanojimai.

REZIDENCIJOS „IŠ LŪPŲ Į… EKRANĄ. KASDIENYBĖS FILOSOFIJA.“ – Audiovizualinių menų industrijos inkubatoriaus organizuotas tarptautinių rezidencijų projektas, kuriame dalyvavo per 30 Lietuvos bei užsienio šalių menininkų ir keturios vietinės bendruomenės: Lietuvos jaunimo Ramuva, Karaimų bendruomenė, Užukenės kaimo bei Rukainių kaimo bendruomenės nariai.

Projekto pradžioje menininkai buvo supažindinti su bendruomenėmis, dokumentavo jų pasakojimus, dainas, tradicines apeigas bei aplinką. Vėliau, kūrybinio proceso metu, padedami projekto lektorių, kompozitoriaus bei muzikanto Maximien Aldebert (Prancūzija), vaizdo bei montažo režisieriaus Ričardo Matačiaus, šokėjos Aistės Kriukelytės ir garso režisieriaus Ramūno Jasučio, vystė savo kūrybines idėjas, ieškojo surinktos medžiagos interpretacijos būdų, pasitelkiant įvairias menines priemones nuo fotografijos, garso įrašų montažo iki gyvo šokio bei balso. Projekto metu buvo sukurta 13 įvairių meno sričių kūrinių.