NORDBALTIC INCUBATOR: DOKUMENTINĖ KLAIPĖDA – Klaipėdiečiai turi ką pasakyti. Arba kaip jiems sekėsi kino kūrybinėse dirbtuvėse?

„NordBaltic Inkubatorius’19: Dokumentinė Klaipėda“ – jau antrus metus iš eilės atvyko į Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakultetą. Čia dalyviai turėjo unikalią galimybę pasijusti tikrais režisieriais, operatoriais ir garso režisieriais bei patys sukurti dokumentinį portretą. Paaiškėjo, kad klaipėdiečiai turi ką pasakyti ir nori tai pasakyti, pasitelkę kiną.

Kūrybinės dirbtuvės prasidėjo nuo kino režisierės ir projekto vadovės Inesos Kurklietytės paskaitos, kurioje ji pasakojo apie lietuviško dokumentinio kino kūrėjų veidus, jų braižą. Vėliau dalyviai klausėsi montažo režisieriaus Ričardo Matačiaus apie magiją, kurią galima sukurti vaizdo montažo metu. Dalyviai galėjo pamatyti užsienio režisierių kurtų trumpametražių dokumentinių filmų, kurie sukėlė įdomių diskusijų.

Dalyvius taip pat konsultavo ir kino režisierius Audrius Stonys, paskaitoje jis išskyrė, jo nuomone, svarbiausią bruožą, reikalingą dokumentinio filmo kūrėjui – nuoširdumą. Kol filmai bus kuriami nuoširdžiai, tol ir turėsime gerų dokumentinių filmų apie unikalias asmenybes. Nes pasaulyje visur galima rasti įdomių žmonių, tereikia atsimerkti, pamatyti ir užfiksuoti kamera.

Kūrybinių dirbtuvių metu dalyviai spėjo sugeneruoti idėjas filmams, išmokti naudotis filmavimo bei garso įrašymo technika, išvykti į filmavimo ekspedicijas ir sumontuoti septynis trumpametražius filmus. Pasitaikė ir streso kūrybinio procesu metu, kada montuojant pritrūko medžiagos, teko šokti nuo kėdžių ir skubėti su kameromis filmuoti papildomų kadrų. Tačiau Klaipėdos kūrėjai neišsigando nė vieno iššūkio ir dar nepasibaigus projektui, jau kalbėjo laukiantys kitų metų dirbtuvių.

KŪRYBINĖS EKSPEDICIJOS PIETRYČIŲ LIETUVOJE – unikali galimybė išvysti Šumską, Rukainius ir Medininkus kitomis akimis. Kūrybinių užsiėmimų metu vyko fotomenininko Vaidoto Grigo teorinės paskaitos, kuriose dalyviai išmoko naudotis profesionaliu fotoaparatu ir suprato, kaip užfiksuoti norimą kadrą. Vėliau vyko ekspedicijos per Šumsko, Rukainių ir Medininkų miestelius, kartu su fotografu dalyviai turėjo galimybę teoriją pritaikyti praktiškai.